Pussycat dolls- Jai ho!Březen 2009

Missy Elliott hostuje PCD

28. března 2009 v 21:23 | autorka blogu |  PCD- informace

Americká burleskní formace Pussycat dolls chystala pro své posluchače nový singl "Whatcha think about that", na kterém členky uvedly jako hosta zpěvačku Missy Elliott.
Singl pochází z nového CD " Doll Domination", který vyšel před Vánocemi. Navíc není vyloučeno ani to, že Missy Elliott pojede s Pussycat dolls na poslední koncerty jejich turné. Výsledek spolupráce má být totiž doslova estrogenové bomba. Kimberly Wyatt dokonce prohlásila : " Bylo to neuvěřitelné.Poprvé v životě se mi klepala kolena a měla jsem motýlky v břiše." Podobný dojem měla i zpěvačka Jessica Sutta.
Dodejme, že tato kolaborace není první, kterou Pussycat dolls uskutečnily.
V minulosti spolupracovaly také například se Snoop Doggem či Bustou Rheymesem a do budoucna by rády opět stanuly na scéně s Gwen Stefani.Herci z filmu Milionář z chatrče už mají nové role, píseň přezpívají Pussycat dolls

23. března 2009 v 19:59 | autorka blogu |  PCD- informace
Oscary mají kouzelnou moc. Na osm sošek pro Milionáře z chatrče ještě nestačil sednout prach, a už se jeho hrdinům otvírají dveře k americkému snu.


Šance od Woodyho Allena

Nyní se osmnáctiletý Dev Patel stal objevem i pro tvůrce slavného Šestého smyslu režiséra M. Nighta Shyamalana, který ho obsadil do své nové fantasy The Last Airbender.
A do třetice oscarová píseň z filmu nazvaná Jai Ho se už dočkala anglické podoby: přezpívala ji Nicole Scherzinger se skupinou Pussycat Dolls. Autor písně Alláh Rakkha Rahmán, jenž dostal druhého Oscara za hudbu k filmu, se stal národním hrdinou Indie; skladatelovu podobiznu tam nosili studenti vítězně ulicemi.

Ostatně Indie přijala úspěch Milionáře z chatrče hrdě za svůj. Slavilo se v chudinské čtvrti, o níž film vypráví, i na nejvyšší úrovni. Indický ministr pro informatiku a vysílání Anand Sharma prohlásil, že ceny Americké filmové akademie znamenaly "šťastnou hodinu indické kinematografie v globálním scénáři".

Ve všeobecném nadšení zanikly další protesty místních aktivistů, kteří celé úspěšné tažení Milionáře z chatrče provázejí námitkami, že filmaři dětské hrdiny jen využili pro falešnou "malebnost chudoby" a že jim málo platili. Nicméně všechny rozepře přebil Rahmanův výrok při přebírání Oscara: "Mezi láskou a nenávistí jsem vždy volil lásku - a stojím tady."


Pussycat dolls v cenách Yahoo!

22. března 2009 v 21:24 | autorka blogu |  PCD- informace
Umístění Pussycat dolls v cenách Yahoo:

VIDEO

11. místo +32. místo "I Hate This Part"

65. místo "When I Grow Up"

PÍSEŇ

32. místo " Buttons"
98.místo " Don't Cha"

ALBUM

21.místo "Doll Domination"

Pussycat dolls

22. března 2009 v 21:13 | autorka blogu |  PCD- obrázky

Pussycat dolls tak nějak hodně tančí...

17. března 2009 v 18:59 | autorka blogu |  PCD- informace
Historie kapely Pussycat dolls není zrovna běžná. Z původně čistě taneční burlesky, která předváděla hity populární hudby 50. a 60. let, se dívčí pětice vypracovala mezi největší jména současné populární hudby.
Na kontě mají Pussycat dolls dokonce i jednu (byť neproměněnou) nominaci na prestižní cenu Grammy a podle žebříčku časopisu Billboard byl před čtyřmi lety jejich singl Don't Cha nejprodávanější skladbou v kategorii hip hop a r'n'b. Přestože se jim na její úspěch zatím nepodařilo navázat, jejich skladby často hrají i česká rádia.

Hlavní tváří Pussycat dolls je zpěvačka, tanečnice a příležitostná herečka Nicole Scherzinger, jež je podle všeho také jedinou členkou, která si kdy zadala s hudbou. Předtím zpívala už v dívčí kapele Eden's Crush. Na dvou deskách, které skupina doposud vydala, navíc sama zpívá většinu hlavních i doprovodných vokálů.
Pussycat Dolls tak zůstávají především spolkem tanečnic a hlavní důraz kladou na vizuální složku své show, která bývá často kritizována (stejně jako texty jejich písniček) .
A to přesto, že Nicole Scherzinger má prý katolickou výchovu. Zpěvu se krom ní věnuje ještě nejmladší členka kapely, jíž od doby vzniku prošlo několik desítek půvabných dívek. Melody Thornton se do Pussycat Dolls dostala poměrně originálním způsobem: vyhrála reality show, již zorganizovala hudební televize MTV.

Kapela si hlavně zakládá právě na důrazu fyzické prezentace.
Prestižní server All Music Guide zase poukázal, že hostující raper Snoop Dogg v jedné ze skladeb zní, jako by svůj part nahrával přes telefon.
Brát fenomén Pussycat dolls z hudebního hlediska se zkrátka nevyplatí. Je to prostě kapela, která za zvuků současného moderního popu zejména dobře vypadá.


Pussycat dolls- Takin' over the world

8. března 2009 v 19:49 | autorka blogu |  PCD- videoklipy

I´m taking my time
It´s a quarter to three
I´m clicking my heels
You know we´re runnin´ the show
I turn around, they slippin on me,
And I´m looking at boy
(Because you already know)
That we don´t mess around
You see me with my crew
You love how we get down
(You wanna do it too)
We make a perfect team,
And boy you know it´s true
So if your wondering here´s what we gonna do

Jessica Sutta- Řídíme se hesle: drzý,ale nóbl

3. března 2009 v 17:07 | autorka blogu |  PCD- informace
zdroj: idnes.cz
O tom, jaké to je, být v kapele, která se z kabaretu vypracovala až k nominaci na Grammy, těsně před sobotním pražským koncertem promluvila Jessica Sutta, která se proslavila i hostováním ve dva roky starém hitu White Lies od Paula Van Dyka.

Pussycat Dolls fungovaly jako taneční kabaretní show od roku 1995. Kdy jste se přidala vy?
V roce 2003, když padlo rozhodnutí udělat z Pussycat Dolls pěveckou skupinu. Zrovna jsem se přestěhovala do Los Angeles a šla na svůj první taneční konkurz a ten byl shodou okolností u choreografky Robin Antinové, která Pussycat Dolls vymyslela. A já jsem dostala roli. Byl to šok, milovala jsem tu burleskní show a nikdy mě ani nenapadlo, že budu v popové kapele.

Hlavní zájem médií se soustřeďuje na zpěvačku Nicole Scherzinger. Nezávidíte si?
Vůbec ne. Je to logické, ona je hlavní zpěvačka a je v tom nejlepší. Každá z nás však zapadá do skládačky celé skupiny. The Edge z U2 mi jednou řekl, že závist je zlo. Ptala jsem se ho, jak spolu můžou vycházet, když jsou tak úspěšní. Proto, když se začne ozývat ego, vím, že musím myslet hlavně na to, co je nejlepší pro kapelu. Známe se šest let a naštěstí se umíme dohodnout. Doufám, že i díky tomu vydržíme déle než jiné dívčí skupiny.

Vašemu novému albu Doll Domination se však zdaleka nedaří tolik jako debutové desce. Proč myslíte, že to tak je?
To netuším. Myslím, že celý hudební průmysl se mění, roste pirátství a desky se prodávají méně. Ale věřím, že lidé, kteří přijdou na koncert, si album koupí.

Pussycat dolls se umí skvěle třpytit do náznaků zpěvu

2. března 2009 v 18:48 | autorka blogu |  PCD- informace
zdroj: idnes.cz

Vyzývavé, svůdné, krasné. Tak takové jsou Pussycat dolls, které se porvé v sobotu večer představily České republice.
Na českou premiéru spíše taneční pětice dorazilo přes 8000 fanoušků. Kromě ortodoxních fanoušků přišly dámy, které se chtějí podobat Pussycat dolls. V publiku byla i početná skupina dorostenců, která patrně ve svých pokojíčcích tančí v rytmu Pussycat dolls, a stejně početná skupina maminek. A ta si jen přála, ať to brzy skonší.


Od motorek k Pop-artu
Instantní verze koncertu se divákům dostala již v prvních minutách vystoupení, kdy se krátce po půl deváté večer dramaticky zavlnila černá opona. V dunivém remixu, který se v uších rozprostřel i s nechtěnou ozvěnou, si fanoušci mohli připomenout nejznámější pecky Pussycat Dolls - Button či Don´t Cha.
Hudebního průvodce ovšem ihned vystřídalo vizuálně atraktivní, byť přímočaře banální intro.
Nemyslím si, že jsem závistivá holka, která by jim záviděla kvalitní dlouhé vlasy a krásné nohy. Jen se mi nechce věřit nejtřpytivějšímu lídrovi kvintetu Nicole Scherzingerové, když překládá hlavní poselství písně I Don´t Need a Man a skálopevně tvrdí, že muže skutečně nepotřebuje. Ale věřte to někomu, kdo má doma nejmladšího vítěze formule 1 Lewise Hamiltona. Patrně jí jen vynáší odpadky a vyzvedává poštu...

A přítomnost pětice tanečníků Brandona, Jiana, Joea, Ramona a Kennyho - mimochodem kromě motorického talentu disponujících i adekvátně vytvarovanou muskulaturou, což se dalo ověřit v jejich tanečním sólu v druhé polovině vystoupení - je nejspíš také náhodná.
Každopádně děvčata do Prahy přivezla precizně připravenou show, které nechyběl spád, romantické proluky i pyrotechnické efekty. Chvála patří autorovi projekcí, které hudbu doplňovaly - dostalo se na průlet světem s nejznámějšími památkami Paříže, Londýna, New Yorku, Sydney či Istanbulu, narůžovělé Buttons i temnou mezihru, v níž dostali prostor "fellas" neboli pánská taneční skupina. Dívky se probojovaly i do pop-artové animace a la Andy Warhol.

A k tomu spousta třpytek, krátké sukně a interaktivní taneční soutěž pro fanoušky, jíž se zúčastnila i předskokanka koncertu Victoria a její tanečnice.

Pussycat Dolls jsou opravdové panenky. Když se jim vypne playback a ony svými "pravými" hlasy motivují publikum, křivka srdečního rytmu se výrazně vychýlí.

Zpívat nejlépe ve skupině umí Nicole, ale kdyby se dostala do "vedení" Melody, tak si myslím, že by zpívala mnohem lépe. Ostatní členky nemají tolik hlasu a tak silný.

Fotky z koncertu PCD

2. března 2009 v 15:33 | autorka blogu |  PCD- obrázky